Atrėbutika Draugėjės veikla Tėtolėnis

Skouda Žemaitiu draugėja
» Informacija
» Zemaitiu kalba 24/7
Vėlniaus žemaitiu draugėja
Nuorodos


Lankytojai: 9931.

Vėlniaus žemaitiu draugėja

Sveiki, Pasaulio ŽEMAIČIAI,

2016-05-17 Vilniaus žemaičiai kartu su Plungės literatų klubu "Vingiorykštė" Vilniaus mokytojų namų Svetainės salėje surengė linksmą improvizuotą „GEGUŽINĘ“.
Tai buvo paskutinysis VŽKD teminis vakaras  pasitinkant 3 mėnesių vasaros atostogas. Todėl netrūko geros nuotaikos ir įdomių sumanymų. Vakarą pradėjome Tomo Leiburo ir Pauliaus Širvio daina „Prie pasakų miesto“.
"Vingiorykštės " vadovei Adelėi Daukantaitei Šeškauskienei perdavus Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio sveikinimus ir pristačius atvykusius klubo narius sutarėme, kad į kiekvieną jų eilėraštį Vilniaus žemaičiai atsakys daina arba savo kūrybos posmais. Todėl skambėjo ansamblio „Kankleliai“ (vadovė Daiva Bernadeta Čičinskienė), VMN žemaičių ansamblio „Tyklė“ (vadovė Vitalija Brazaitienė), dueto Juozo Elekšio ir Ipolito Petrošiaus bei bandonininko virtuozo Albino Batavičiaus atliekamos dainos. O mūsų bičiulis Vytautas Viskantas paskaitė porą savo kūrybos eilėraščių.
Sveikinimo žodį tarė ir plungiškius Vilniuje pasitikę Virginija ir Gintaras Končiai. Prisegtuke pridedu daugiau informacijos apie klubą „Vingiorykštė“.
„Pasaulio ŽEMAITIŪ dėinas 2016“ projekto vadovas vyr. koordinatorius Edmundas Žalpys pristatė šių metų renginių programą. Papasakojo, kad 12 Žemaitijos miestų išrinko savo ambasadorius ir vieną iš jų Jurbarko miesto čia pat pristatė – doc. dr. Daivą Vaišnienę (Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė).
Žemaičiui Donatui Burbai iškilmingai prisiekus įteikėme ŽEMAITIŪ pasa ir palinkėjome aktyviai dalyvauti VŽKD veikloje.
Pasveikinome gegužės mėnesį gimusiuosius draugijos narius, sudainavome „Ilgiausių metų“.
Vėliau ragavome suneštų ir atvežtų vaišių (fantastinio skonio žemaitiškas sūris ir šakotis), šokome ir fiksavome nepamirštamas akimirkas prisiminimui.
Renginyje dalyvavo LTV programos „Gimtoji žemė“ filmavimo grupė (prodiuseris Kęstutis Ligeika) ir 2016-05-22 Lietuvos televizijos žiūrovai jau galėjo matyti filmuotą medžiagą. Jau greit bus LRT.lt Mediatekoje ir galima bus paveizietė visiems, kas nematė J
Pridedu nemažos apimties albumą (112 nuotraukų), kuriame pridėjau ir mūsų bičiulio dr. Bonifaco Vengalio nuotraukas. Na, o man padėjo fotografuoti kalbininkas – vertėjas prof. Alfonsas Tekorius.

So baise dėdėles linkiejėmas,
Alvyds Strička
VŽKD pėrmininks 
Šio mėnesio Vilniaus Žemaičių Kultūros Draugijos teminis vakaras

„Aš esu ŽEMAITIS ėr Vėlniou“

Kaip jau žinote, 2016 metais Telšiai paskelbti Lietuvos kultūros sostine, todėl šiam miestui šiemet visi mes skirsime ypatingą dėmesį.  O vienas svarbiausių šių metų įvykis - liepos 23 d. atidengiamas paminklas DORBĖS mūšiui paminėti.   

Šia proga kviečiame š. m. KOVO 15 d. Vilniaus mokytojų namų SVETAINĖS salėje 18 val. visus žemaičius ir jų bičiulius pabūti kartu ir pažiūrėti bei paklausyti ŽEMAITIŠKŲ improvizacijų. .  

  • Nacionalinės premijos laureato fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus vizualus žodis – Žemaitija.
  • Prof. Alfredo Bumblausko paskaita „Dorbės mūšis“.
  • Valstybinės premijos laureato Petro Vyšniausko ir  maestro Andriaus Kulikausko muzikinės improvizacijos ŽEMAITIJOS dainų tema.
  • Telšių mero sveikinimo žodis. Vilniaus mero perduotas sveikinimas. Žemaičių kultūros draugijos pirmininko ir Telšių Žemaičių kultūros draugijos delegacijos vadovo žodis apie 2016-07-23 atidengiamą Telšiuose paminklą „Dorbės“ mūšiui įamžinti.
  • Vilniaus ŽEMAIČIŲ palinkėjimai Lietuvos kultūros sostinei TELŠIAMS – kad šiais metais kelias nedulkėtų!!!
Artimesniam susipažinimui siūlau „apšilimui“ paveizietė ton filmuka aplink TELŠIUS „Aš ŽEMAITIS“ :
https://www.youtube.com/watch?v=eiwAAum-xgs

Vakaro vedėjas Draugijos pirmininkas
Alvydas STRIČKA  2016-02-09 Vilniaus ŽEMAIČIAI rinkosi Vilniaus mokytojų namų renginių kiemelyje, kur, degant laužams, šėlionėms ir šokiams kvietė kapela „Ratilai“. Padainavo porą dainelių ir folkloro ansamblis „Vilniaus Dzūkuliai“.  

Na, o po to, susirinkusieji primiršę padoraus elgesio normas krėtė visokias išdaigas bei dalyvavo Lašininio ir Kanapinio kovoje. Stebėjo stilingai pasipuošusios Morės sudeginimo ritualą, išvarė susikaupusį blogį, nelaimes, o kartu ir įkyrėjusią žiemą.

Juk po šių linksmybių ateina kita diena, o su ja ir GAVĖNIA – laikotarpis, kai reikės pasninkauti ir linksmybes teks pamiršti.

Atrodo, R. F. Getė buvo teisus sakydamas, kad: „Žmogaus gyvenimas susideda iš rimties ir žaismo. Laimingu ir protingu galima pavadinti tik tą, kuris išlaiko pusiausvyrą tarp šių dviejų polių“.
Vakar UŽGAVĖNIŲ šventė tai puikiai įkūnijo – VAIKAI iš suaugusiųjų mokėsi rimties, SUAUGUSIEJI iš vaikų –žaismo... 
Tad žaisminga pasiveiziejėma,

 Alvyds Strička

VŽKD pėrmininks „Etninė kultūra“ Nr. 9 pristatymas

 2016-02-04 Etninės kultūros globos taryba (pirmininkas Virginijus Jocys) pakvietė Žemaičius į savo leidinio „Etninė kultūra“ Nr. 9 pristatymą Vilniaus centrinės bibliotekos Konferencijų salėje, kurio metu vyko įdomi ir karšta diskusija „Etninė kultūra bendruomenių gyvenime – tradicijos, šiandiena“.

Įvairių Vilniaus miesto vietinių bendruomenių atstovai papasakojo apie jų etnokultūrinį gyvenimą bei poreikius, papasakojo savo sėkmės istorijas. Profesorius dr. Libertas Klimka prisiminė Vilniaus miesto skaudulius ir gerus pavyzdžius, Nijolė Balčiūnienė išreiškė savo susirūpinimą dėl Neries pakrantės žaliųjų zonų išsaugojimo, o Milda Ričkutė papasakojo apie šių metų Vilniaus miesto renginius.

 Pertraukėlėse klausimės „Tyklės“ ir „VISI“ ansamblių vokalinius sąskambius, o pabaigai su malonumu pažiūrėjome Ritos Ščiglinskienės susuktą filmą „Žemė-Žmogus-Žirgas“ (diena su žygeiviais apie Lietuvą).

Pabaigoje visi renginio dalyviai skanavo šviežiai keptus blynus ir mielai dalinosi savo etnokultūrine patirtimi.

Su geriausiais linkėjimais,

Alvyds Strička

VŽKD pirmininkas
 Siunto mūsa Žemaitelēms ėr anų draugams albomoką aplink Tyklės koncertą.

Onkstiau mėnavuojau, kad anėi jau 20 metų so sava žemaitėškuoms šnektuoms ė daineliems garsėn Vilniaus žemaitius (netėkta) ėr kėtus mūsa brongakmenius.
Tad maluonaus adventėšką paveiziejėmą ėr dėdėlē  nekontre
AlvydsŠventėje „Vilniaus žemaičių ženklai 2015 – jų kelyje“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja dr. Aušra LIUTKUTĖ (koncertmeisterė Giedrė MURALYTĖ-ERIKSONĖ) su savo studentais surengė puikų pasirodymą, o Svajūno ILČIUKO akordeono garsai maloniai „kuteno“ žemaičių klausą.


Pasveikinę jubiliatus ir sugiedoję „Ilgiausiu metų“ žemaitukai šventinį vakarą užbaigė KALĖDINIU karnavalu (kaukių prizininkai paskutinėje nuotraukoje).
Tad į Naujuosius metus žėnkem STRAINE ėr linksma.
Alvyds


© 2011 - 2020 Žemaičių kultūros draugija. Visos teisės saugomos.